Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meritol - Dita Dites (Feat. Elis)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Dosti jem i par me drog ish marr
ishte 17 vjecar
n'shkoll kur ka hi hunt krejt varr
i thash qe po gabon
tha lem rahat vlla t'kom,
u nisa sen ma shum si thom e di qe nuk ndikon
per kit sen menja sum ka shku as kurr se kom prit
drejten me t'than ket sen prej tina se kom prit
haverat e kishin lan vet
per familje o ka hjek
prind asnjoni si kan met te dyt n'luft i kan dek
n'shpi veq vet osht tu jetu
shpeshher une po munohna sa ma shum me disponu e diqysh me ndihmu
ja nis meniher kan per at bab e nan i kujtohet gjall kur jon kan tash vet e kan lan
boll t'kom bertit sa ma shum me t'bind,
kur ta lejsh t'doket vetja si apet me lind,
ni porosi le ti n'ket ven shko naj tjeter ven,
dosti jem ngom e ja sheh hajrin fjales tem

[Ref.]
Dita dites veq ma posht je tu shku,
dita dites veten ma shum je tu e shkatrru,
dita dites sa ma shum po lufton per ket jet,
dita dites po prit me ket bot m'u pershendet

Meritol:
Narkomanat thojn qe droga shum probleme ti zgjedh,
veq dije n'terr je tu mshel e s'ki me pa ma djell,
ka me ardh koha dost kur ti ki m'u pendu,
mne kthy kohen ki mu munu prej fillimit me ja fillu,
po at'her osht shum von,
kot falje kerkon,
ndoshta zoti te ndegjon ni mundsi ta ofron,
me ju tregu tjereve qe jon gabim,
lene ket mut se kush ngulet ska ma shpetim,
shoku im gaboi po edhe ti mos gabo,
rrugve t'kqia mos shko, me njerzt e kqi mos u mashtro,
se ata munohen edhe ty me t'shti n'ket loj,
me t'lidh si qenin me toj,
me t'ngreh ku kan nevoj,
tash spo kom fuqi e aspak takat,
qaq shum jom merzit qe qitash po du me kajt,
qiky u kan njani prej dostave ma t'mir qe e kom pas,
e humba edhe kto e tash zemra po m'plas

[Ref.]
Dita dites veq ma posht je tu shku,
dita dites veten ma shum je tu e shkatrru,
dita dites sa ma shum po lufton per ket jet,
dita dites po prit me ket bot m'u pershendet

Tonat kqijat nga marihuana dhe fillimi n'kokaine,
skom qef qe tjeret n'ket rrug te hin,
un kesh me to e shkova ma heret me flejt,
ai me dosta t'vet met rrugve tu nejt,
zhurma e ambulances mu nga gjumi me zgjoi,
e pash dostin tem shtrit e shkova ti ndihmoj,
2-3 doktor mi kry munohen edhe pak jeten me shty,
po nuk ka shpres se vdekja po i shihet n'sy,
I mallkoj krejt ata qe e shtin n'ket loj e tash e lan vet,
dostin tem qe tash per ndihm po therret,
ma zgjati doren u afrova diqka qe t'me thot,
e shoh qe ska sen prej tij e mu mu mbushen syt lot,
yooo,
un po vdes e ju do te jetoni,
do t'gezoni bashk me pranverat qe do ti perjetoni,
syt e tij ishin lot dhe mezi dilnin keto fjal,
me pas erdhi mjeku,
pa u pershendet me tha jasht te dal,

[Ref.]
Dita dites veq ma posht je tu shku,
dita dites veten ma shum je tu e shkatrru,
dita dites sa ma shum po lufton per ket jet,
dita dites po prit me ket bot m'u pershendet
Meritol
Featuring: Elis
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/11/2006


Meritol - Dita Dites
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dita Dites".
3. Video është e këngës "Dita Dites", por nuk këndohet nga Meritol.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Meritol:


Komente 0