Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mhill Krasniqi - Per Gurbet Kete Kange Ja U Knova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O ngoni o shoook pak more ju or burra.
Per gurbet o kete kang jau thurra.
Ky gurbeti koft o i zi.
Plot na hupi ore tonen nvllazni.
N`shtete t`huja ooo bytevi.
Nkan se n`Zvicerr o n`Gjermani.
N`Itali edhe n`Austri.
N`Suedi edhe Norvegji.
Ne Belgjik edhe ne Angli.
N`Amerik deri o n`Australi.
Gjuhen shqipe poo ke me ni.
Une po u knoj oo çka eshte gurbeti.
Jo per ju s`po knoj por dhe per veti.
Se une kesh vet more n`Austri.
N`Amerik te vllaznit e mi.
Kur m`kan paa shume ata jan gzu,
Lot per faqe gjithve tu ju shku,
Per vendlindje ishin o permallu.
E po hajde baca Mhill ore kang shqip me na knu.
Atje pava vlazenit e mi.
Ata s`kishin ner, as nuk kishin ftyr.
E po burra gru more tan qenin n`zingjir.
Gjith ka shkojshin e merrshin me veti.
Tue hatrue si t`ish djal hasreti.
Valla more burra kto sene oo i ka gurbeti.
T`ja u dim hallim ooo vllazniv ton.
Kush prej qefi jalla atje nuk shkon.
Kan pre gishta kan thy o dur e kamb.
Do prej tyne o gjinden n`spital.
Shume prej tyne gjenaze jan ardh,
Shpijes vet oo ndihem mei dhan.
T`madhit Zot na lutje po i bajm,
Vllaznit ton o n`gurbet qe jan,
Eehe o shnosh e mire ooo, eee me u kthy n^Kosov more heeej.


Ky tekst u dërgua nga Joakim Llukiqi

Mhill Krasniqi - Per Gurbet Kete Kange Ja U Knova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Gurbet Kete Kange Ja U Knova".
3. Video është e këngës "Per Gurbet Kete Kange Ja U Knova", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:


Komente 0