Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mhill Krasniqi - Destan Begu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destan Begu".
3. Video është e këngës "Destan Begu", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mhill Krasniqi - Destan Begu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mhill Krasniqi & Bijte E Marash Krasniqit"

Komente

Asnjë Koment

22/12/2016

2016-12-22T15:13:33+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Destan Begu" kënduar nga Mhill Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ismet Peja - Destan Begu

Destan Begu bre kqyre sahatin
Çou bre dil o shaloma atin
Çou mor dil, e shaloma atin
N'Rahovec o e kem konakun.

N'Rahovec more kem o konakun
Me pajtu' o me sallangjakun
Sallangjaku në divanhone
Aiiii aman Beg, o pash jetën tone.

Aman Beg mor pash jetën tone
Mos em shti o sonte n'hapsone
Mos em shti me flejt' me kali
Ta dhash besën o bre s'un ta fali.

Sun' ta fali për i parë pishtole
Piqem Zot o n'hasmin o për dore
Piqem Zot n'Avdullah Agën
Aiiii që ja u matke o burrave shtagën.

Me ma matë s'duroj as babën
Jo s'duroj o Avdullah Agën
Jo s'duroj mor Avdullah Agën
Për pesë pllomë o ja djeg dallamën.

Pesë parë pllomë o ja djegi krejt'e
Oh, me u rreh burri ooo, more osht gazep o hej.

Vida Kunora - Destan Begu

Destan begu o pe kqyro o sahatin
Qou bre bir o shaloma atin
Qou bre bir o shaloma atin
O n’Rahovec o e kemo konakun
O n’Rahovec o e kemo konakun
Meu pajtu o me Sallangjakun
Sallangjija ne divanhane
Aman beg o pash jeten tane
Aman beg o pash jeten tane
Mos em shti o sonte n’hapsane
o Mos em shti o me fjeto me kali
Ta dhashe besen o sun ta fali
Sun o ta fali o pa i ra o pishtole
Piqem zot n’hasmin o per dore
Piqem zot o n’Avdullah Agen
Qe jau matke o burrave shtagen
Se mem ra se duroj o as baben
O pe duroj o Avdulla agen
Pe duroj o Avdulla agen
Me i fishek o ia djegi dollamen
Me dollam o bre hajde me krejte oho me u rreh burri bre o koka shumë o kjamet
o medet

Afrim Muçiqi & Gold AG - Destan Begu

N'rahovec e kemo konakun
n rahovec mor e kemo konakun
me pajtue o me sallangjakun.
sallangjaku be diberhane aman beg o bash jeten tane.
aman beg mor pash jeten tane mos um shtin o sonte n'hapsane.
o mos um shtin mor me fjeto me kali ta dha besen o jo sun ta fali.
sun ta fali paj rojopishtole bisht e nzot on hasbi per dore.
ne bisht e nzot mor abdulla agen se jav merr o burrave anen.
se jav merr neve burrave se mem ra se duroj as baben.
se mum ra se duroj as baben haj be pe duroj o abdullah agen

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë