Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Biri I Nënës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Diten ti kur shkove o pellumbi i shkruar
zemren ma helmove o biri i nenes
zemren ma helmove o biri i nenes
Diteve Nena priste leter gurbeqarit
ajo s'pushoj me te qarit o biri i nenes
ajo s'pushoj me te qarit o biri nenes

REF.:
Nena qyqe vet birin e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?
Nena qyqe vet biri e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?

Kur nje dite na erdhi nje leter urgjente
ran dy pika loti, bir ti ku mbete?
ran dy pika loti, bir ti ku mbete?
nata e zez pa hene nena qyqe mbeti
mallkuar ka len ditet e gurbetit
mallkuar ka len ditet e gurbetit

REF.:
Nena qyqe vet birin e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?
Nena qyqe vet biri e vajton
shpirti i nenes, tani ku je ti?


Ky tekst u dërgua nga dezaMihrije Braha
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/05/2015


Mihrije Braha - Biri I Nënës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Biri I Nënës".
3. Video është e këngës "Biri I Nënës", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:


Komente 1