Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Arvanitase Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Moj e bukura gjitone (fqinjë)
" çë fai " (çfarë ushqimi) do hamë sonte?

More kam fasulëzë (fasule) me kripë
kam burrin me nga dhitë

Moj e bukura gjitone (fqinjë)
"çë fai " (çfarë ushqimi) do hamë sonte?

Ore vajza ka stanakori (mërzitje)
ore me kumbariin han dhe pin

Ore, burri ja në livadhi (është në livadh)
more vajza me kumbarin rri

Ore, kam një grua katundare (fshatare)
more, që s'më lë të dalim fare

Ore, që s'më lë të dalim fare
more, kam një grua katundare (fshatare)


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Mihrije Braha - Arvanitase
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arvanitase".
3. Video është e këngës "Arvanitase", por nuk këndohet nga Mihrije Braha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:


Komente 0