Mimoza Mustafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  786
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mimoza Mustafa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi disa albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorte e

Shkumbin Kryeziut

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Aurora Susuri

Diellza Kolgeci

Eliza Hoxha

Erzana Berisha

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Rovena Dilo

Inis Gjoni

Fikrije Lushaku

Lora Braha

Emine Toska


Tags: Mimoza Mustafa, Mimoza Kryeziu

Krijo Një Kartolinë