TEKSTESHQIP

Motrat Shala
Ah Moj Zemer
Lyrics

po flasin te tjeret
po dojn me na nda
vea tuj fol per neve
shum po hin xhyna
se kto goja te liga
dojn me na shkatru
kur e din moj zemer
se sa shum te du

ah moj zemer kjo esht jet
un ma mir nuk du me gjet
le te flasin krejt qka dojn
dashnin ton nuk e ndalojn

te tjeret spo ndalen
per neve po flasin
per qefi tkam gjet
dyshmanet le te plasin
do tjetojm se bashku
vetem un dhe ti
dhurat esht nga zoti
ah kjo dashuri

DËRGOI: