Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mucky - Maria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maria".
3. Video është e këngës "Maria", por nuk këndohet nga Mucky.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mucky - Maria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/10/2019

2019-10-04T13:28:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maria" kënduar nga Mucky.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mucky i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Free Mc's - Maria

Genti:
Maria,Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria, Maria, e bukura Maria!
Maria, Maria, e bukura Maria,
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia!

Romiri:
Dëgjoni si filloi, filloi si një lojë,
atje në Velipojë ku shkova të pushoj.
Dëgjoni t'u tregoj si filloi historia,
u nisa për Shqipëri me pushime nga Greqia.
Ashtu e deshi fati,e solli rastësia,
të njihesha me vajzën që mi zgjoi ëndërrat e mia.
Vinte nga Italia, uou mama mia,
Ishte shumë e bukur,dhe e quanin Maria!

Genti:
Vendosa t'i afrohem me një gjest romantik,
shpresoja ti pëlqeja se jam tip simpatik,
me diellin që zhytej tutje në Adriatik,
një lule i dhurova që të më bënte mik!

Anisi:
Aty ishte fillimi kur shikimet tona u ndeshën,
një moment vetëm hutimi pastaj që të dy ne qeshëm,
ishte mbase trubullimi që nuk folëm,as nuk heshtëm,
por nuk mu nda shikimi nga ikona jote fashion!

Genti:
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria, Maria, e bukura Maria!
Maria, Maria, e bukura Maria,
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia!

Romiri:
E bukur, elegante,e ëmbël dhe e brishtë,
mbi belin e hollë mbante lidhur një këmishë,
sandale me pak takë dhe pantallona xhins,
bluza që kish veshur, pak i linte fantazisë!

Anisi:
Nuk është me inat por duhet të kesh fat,
Histori e gjatë filloi atë natë,
më ftoi t'a shoqëroja, të shëtisim Shqipërinë,
ikëm nga Velipoja e u nisëm për Shëngjin!

Genti:
Në Durrës e Golem,e deri në Divjakë,
edhe pastaj në Seman, Zvërnec dhe në Nartë,
në Vlorë e në Radhimë,o Zot ç'bukuri,
ju ngjitëm Llogarasë e zbritëm në Dhërmi.

Romiri:
Në Jalë e në Himarë e në Borshin me ujvarë,
në Sarandë e në Ksamil dhe në gjithë bregdetin mbarë.
Shëtisnim dhe shijonim mrekullitë që ka Shqipëria,
I bukur është atdheu, e bukur Maria!

Genti:
Maria, Maria, mi morre mendtë e mia,
Maria Maria e bukura Maria,
Maria,Maria,e bukura Maria,
Maria, Maria mi morre mendtë e mia

Eleni Foureira - Maria

(Verse)
He was mine
Now he's hers
And I'm hiding all the ways that it hurts
I can see why he sees se selo

(Pre-Chorus)
When they see her walking in they are filled with desire
Men throw the money buying her Balenciaga's
Everybody watching wants a piece of that fire
Fuego, fuego, fuego

(Chorus)
Maria
He only sees Maria
He don't wanna
I wish I could be Maria (x2)

(Verse)
She is thief

He is fighting for beauty, skin-deep
Jealously cut in deep
No she doesn't know what he means to me

(Pre-Chorus)
When they see her walking in they are filled with desire
Men throw the money buying her Balenciaga's
Everybody watching wants a piece of that fire
Fuego, fuego, fuego

(Chorus)
Maria
He only sees Maria
He don't wanna
I wish I could be Maria (x4)

Maria
Maria
Maria
Maria
Mariaaa

Seven - Maria

Seven

Oh my...
Yeah...
Livrite livrite ti just like that,
lej qa po folin o syn nuk ka dert
ummm
girl and i love when ya won
when ya just like that
jo jo...
hit ya pom pom real one
nuk ka dert jo baby nk ka dert
ku je kon maria deri tash
u lazdrove
po menohesh kte loj me lujt me mu
po nuk e lun dot
bi**hizove
ton naten po laget kur o me shtatcin
ajo din not
shum thell baby skuba dajving
so hell are you runnin runnin
shawty come get this money money money money

REF:
Mari mari mari mari aa
e bardh esht si mjellma
ma melankolia
qielli o limiti bone gati edhe njo
kujt po ja nin futja rakin nuk e dim kur o boll
aa baby maria maria maria maria so wild
ti je si cocaina maria maria
got me up all night
aa baby maria maria maria e bukra e bardh
e perzi me tequila maria maria
got me up all night

TUNA:
one for you boy
i`ll make it pop pop
hiq skom mu nal
and make you one for you boy
get me drop top bigum shume larg
mmm and i like
afrohem ma ngat oh my oh my
mmm dont lie
afrohem ma ngat oh my oh my

per cdo nate
prekum e prekum
belin e holl ti po du mem kap
nata shum e gat
kur je me mu duket shum shpejt
se nuk di mu nal

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet