TEKSTESHQIP

Muharrem Qena
Ma Lehtë Pa Lot
Lyrics

A thu asht ma leht pa dhimbje
A thu ma bukur pa lote
A thu ti ke me u kthye
Dhe prap me qen na te dy
A thu me eshte fati i tille
A thu gjithmon me vujtje
A thue ti dot me kthehesh
Dhe prap me qen na te dy

Cdo gje kalon ne jete
Ateher dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi dot kete
Kshtu asht me te vertete

Ndoshta te tille e kam fatin
Ndoshta gjithmone me vujtje
Ndoshta ti kurr sdot me kthehesh
Edhe kjo ngjan nket jet

Cdo gje kalon ne jete
Ateher dhe dielli kur te lind
Mbas diellit prap shi dot kete
Kshtu asht me te vertete

DËRGOI: