TEKSTESHQIP

Muharrem Qena
Pa Ty
Lyrics

Pa ty une i vetmum jam ne jete
pa ty shtepija asht e shkrete
pos teje askuj nuk mund ti shfaqi
as gezimin as brengen e shpirtit tim

dhe une tash ty dot kushtoj kangen
se dielli ne qiell kot shkelqen
per mue o zemra asht pa drite
pa ty nuk mund te jetoj ma

DËRGOI: