TEKSTESHQIP

Muharrem Qena
Kenga E Qobanit
Lyrics

Ne ate mal delet mrizojne, dhe fyelli po jehohne.
Kangen e kendon ai bariu i ri, per bareshen e vet.

Kur t'agoje dita eja ti kendej, se nje tregim te zemres duhet te rrefeje.
Une me kete fyell gjithe te kam kendu, dhe ne ty oj bareshe kam shpresu. X2

Sa here kendova per ty, zemra mu bo mal.
Ooooooj bareshe, ojjj vasha ime,kurre se la pa te marre une ty, pa me vdek, oj bareshe. X2

DËRGOI: