A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mustafa Ceceli

Aman ➡ Meshire

 Turqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Gissa


Aman

Senden öncesi var elbette
Sonrası da olur muhtemelen
Hayat bu bilinmez
Hadi gel bak içime uçurumdan daha derin
Öyle bir iz ki bıraktığın kolay silinmez
Senden öncesi var elbette
Sonrası da olur muhtemelen
Hayat bu bilinmez
Hadi gel bak içime uçurumdan daha derin
Öyle bir iz ki bıraktığın kolay silinmez
Özlemim gökyüzü kadar uçsuz bucaksız
Özlemim tuzdan çok topraktan telaşsız
Ne önemi var unut gitsin kim haklı kim haksız
Aman aman aman aman amaan
Şimdi tam hakkıyla bir yas tutma vakti
Zehir zemberek sözleri yutma vakti
İlla pişmanlıktır kederinin dili susmazsa
Sığınıp uykulara umuda yatma vakti
Özlemim gökyüzü kadar uçsuz bucaksız
Özlemim tuzdan çok topraktan telaşsız
Ne önemi var unut gitsin kim haklı kim haksız
Aman aman aman aman amaan aman vermez
Özlemim gökyüzü kadar uçsuz bucaksız
Özlemim tuzdan çok topraktan telaşsız
Ne önemi var unut gitsin kim haklı kim haksız

Aman aman aman aman amaan


Meshire

Sigurisht ka pasur para jush
Ndoshta nuk do të jetë pas jush
Kjo është jeta, e panjohur
Ejani të shihni brenda meje kjo është më e thellë sesa një shkëmb
Ju la një gjurmë që nuk mund të hiqet (fshihet) lehtë

Sigurisht ka pasur para jush
Ndoshta nuk do të jetë pas jush
Kjo është jeta, e panjohur
Ejani të shihni brenda meje kjo është më e thellë sesa një shkëmb
ju la një gjurmë që nuk mund të hiqet (fshihet) lehtë

Dëshira ime nuk ka filluar as nuk mbaron sikur qielli
Dëshira ime është e shpërndarë më shumë se kripa dhe toka
Ajo që është e rëndësishme kush është e drejtë dhe kush është Fajtor harroni le të shkojë
Aman Aman Aman Aman Amaan (Mëshirë)

Tani me gjithë të drejtën e tij, është koha për të mbajtur zi
Koha për gëlltitje të gjitha fjalët e helmuara
Në qoftë se gjuha e dhembjes nuk hesht, fundi me siguri do të jetë dëshprim
Tani është koha për strehë për të fjetur, shpresoj të flerë

Dëshira ime nuk ka filluar as nuk mbaron sikur qielli
Dëshira ime është e shpërndarë më shumë se kripa dhe toka
Ajo që është e rëndësishme kush është e drejtë dhe kush është Fajtor harroni le të shkojë
Aman Aman Aman Aman Amaan (Mëshirë)

Dëshira ime nuk ka filluar as nuk mbaron sikur qielli
Dëshira ime është e shpërndarë më shumë se kripa dhe toka
Ajo që është e rëndësishme kush është e drejtë dhe kush është Fajtor harroni le të shkojë

Aman Aman Aman Aman Amaan (Mëshirë)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019