Më mbaj mend (për 1 muaj)

Myslym Lela - Kaurkat Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Amon shkojn kaurrëkat moj,
mu në kishe moj,kaurrkat,
Amon shkojn kaurrëkat moj,
mu në kishe moj,kaurrkat.

Aman nai mer prifti o,
kish o per kish e moj, kaurrkat
Aman nai mer prifti o,
kish o per kish e moj, kaurrkat.

O dil e shifni ju o kaurrkat e,vesh me ferexhe por si turkat e,
Dil e shifni ju o kaurreshat e,veshun allafronga si murgeshat e.

Aman shkojn kaurrkat o,
ne sheshinjolle o,kaurrkat,
Aman shkojn kaurrkat o
ne sheshinjolle o, kaurrkat

Aman nai mer prifti,
e nai bekon'e o,kaurrkat,
Aman nai mer prifti,
e nai bekon'e moj, kaurrkat.

E dile shifni ju o kaurrkat e vesh me, ferexhe por si turkat e,
O dil e shifni shifni ju kaurreshat e,
Veshun me nallone si turkeshat ee.


Ky tekst u dërgua nga  Tirona2021Myslym Lela
Publikimi: 21/01/2013


Myslym Lela - Kaurkat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaurkat".
3. Video është e këngës "Kaurkat", por nuk këndohet nga Myslym Lela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Myslym Lela:


Komente 0