Naim Gjoshi
Naim Gjoshi
Naim Gjoshi
  • Vendlindja:
  • Dumre Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Naim Gjoshi është autor këngësh i njohur. Ka banuar ne Burrel, me pas ne Elbasan per nje kohe te shkurter u transferu ne Librazhd, e mbas nje banimi te gjate ne Librazhd u transeferua perseri ne Elbasan ku jeton edhe sot.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1