Më mbaj mend (për 1 muaj)

Narly
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Narly është këngëtar i njohur. Ne vitin 2009 Narly se bashku me familjen e tij iku nga shqiperia per nje jet me te mir ne Greqi ne vendin ku narly u stabilizua kishte me shum popull dhe shok se ne (Toc-Tepelen)

I frymezuar nga menyra e jeteses se perditshme ne te kaluaren e bene ate me sukses me shume uri ne karriere & familje Ka shume stil me Ndryshe se cfare eshte degjuar deri tani ne historine e RAP`it shqiptare.

Ne vitin 2012 Narly ka lidhur nje kontrate me "xxxxx Rec" ne te cilen u realizuan super hitet "Narly Dhimbjet e jetes time"Vendi Im"etj Albumi i par i Narlyt quhet I VETEM ka zgjatur gati nje vit per tu realizuar ne menyr profesionale
I incizuar dhe masterizuar nga kengetari vete(Narly)

Raperi Narly,qe ka pas vetes nje karier si kengetar ne greqi tashme ka shume kenge hite ne tregun muzikor shqiptar dhe cilsohet si nje nga reperet me te mir.

Jeta e tij tani ka ndryshuar kryekeput nga jeta ne Greqi. Kete e ka pranuar edhe vete Narly, i cili ne nje interviste dhene mediave Greke ka zbuluar se jeta e tij shume shpejt do te shfaqet si film.

Kohet e fundit, Narly ka folur per nje zhvendosje ne Shqiperi ku arsyeja kryesore do te jete dhe perpjekja per te provuar veten ne tregun muzikor Shqiptar.
Fillimi duket se eshte i mbare, pasi ne mesuam se Narly eshte ne bisede e siper per te bashkepunuar me Noizy O.T.R gjate qendrimit te tij ne Shqiperi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Narlylama  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet