Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nazmi Makreshi - Ti Je Fajtore  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/05/2009

2009-05-13T12:01:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Je Fajtore" kënduar nga Nazmi Makreshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bad Sight - Ti Je Fajtore

Beat : Dimi Beat'z
Lyric : Egzon & Bad Sight
inxhizim : Nushi Music

Intro :

ti je fajtore per gabimet qe i boonee
e kqyri jeten tem kqyre jeten tone
dashnin e hupe me tjeter u largove
harrove per her tpar kon e dashurove

Raptour : 1 (Bad Sight)

dashnia jon filloj kur nshkoll tmesme u takum
tu e kqyr njoni tjetrin pa prit u dashurum
komplet jeta mu ndryshu ndjenjat per ty u shtun
e nisha veten nparajs ferri e keqja s'egzistun
dilsha me ty nqytet sa her t'shisha t'lotun
t'pytsha pse zemer sje mir pse me jet je ka vun
pa prit ti ma kthejshe fjalen thojshe sje kam don
un e nisha veten ron sa her qeshtu um ki thon
e di sum kuptojshe e m'lendojshe me fjal t'kqija
po ti je kon e jemja te na mbizotroj dashnia
neve sna mungojke sen edhe spat kush me na nal
prej si u takum njoni tjetrit jeten ja kem fal
po n'do qaste mkishe lendu e ket sen se kom vrejt
ftyra jeme qitke lot se per ty i lash krejt
zoni yt ndegjohej prap edhe kur s'tkom pas ngat
ment i qojsha ka ti per gjdo dit e per gjdo nat zemer

Ref : (Egzon)

ti je fajtore per gabimet qe i boonee
e kqyri jeten tem kqyre jeten tone
dashnin e hupe me tjeter u largove
harrove per her tpar kon e dashurove

Raptour : 2 (Bad sight)

perfundoj shkolla e mesme erdh koha per fakulltet
athu mo stpelqeva un qe shkove ntjetrin qytet
n'prizren tu studiu dojshe mu largu nprishtin
deshta me ty me ardh ti m'thojshe tafrmit pom vijn
gjejshe arsyje mem largu e ndjeva shpresat u shun
me mu kalove si nondrra e bashk gjdo sen perjetum
ndarja jon ke shum prekse kjo ngjarje perfundoj shpejt
arsyja qe morri fund se tjetrin e kishe gjet
vet ju pash dorperdore loti me mu ke prezent
e pyta pse po pikon mu dridh trupi nat moment
u bojsha qe nuk e di se kjo tradhti nuk falet
gjdo knaqsi u kthy nmerzi pse ky qift sot po ndahet
ki mem lyp maje nmen ki mem gjet veq nkujtime
po pi ksaj ngjarje qe ndodhi u shu jeta ime
doren sun ma ledhaton se lype tjeter me pas
jeto pa ato qe tdon vet e bone shpirtin me plas joou

Free Mc's - Ti Je Fajtore

kujtoj ato momente
te dy te perqafuar
perhere i kam ne mendje
por ti i ke harruar

e nese do te kthehesh
e nese me kerkon
tani qe u pendove
tani per ty eshte vone.

te gjitha shpresat
te gjitha ndjenjat
te gjitha endrrat
ti mi roberove
ne rrugen time
ne jeten time
ne zemren time
ti moj je fajtore(X2)

per mua gjithcka ishte
ajo qe bashke jetuam
por ti cdo qe e prishe
dhe ketu ne perfunduam

per ty i thash te gjitha
por ti jo nuk me doje
dhe ndjenjat qe une kisha
nuk dite vlersoje

te gjitha shpresat
te gjitha ndjenjat
te gjitha endrrat
ti mi roberove
ne rrugen time
ne jeten time
ne zemren time
ti moj je fajtore(X2)

nje pjese e jetes time
nga ty eshte e shenuar
ne fjalet dhe mendimet
qe kisha enderruar

i dehur nga merzitja
i lodhur i trishtuar
kerkoj justifikimet
mos valle kisha gabuar

te gjitha shpresat
te gjitha ndjenjat
te gjitha endrrat
ti mi roberove
ne rrugen time
ne jeten time
ne zemren time
ti moj je fajtore(X2)
Më Shumë Këngë Nga Nazmi Makreshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet