Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Nazmi Makreshi - Tash Knojm Tallava

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tash Knojm Tallava".
3. Video është e këngës "Tash Knojm Tallava", por nuk këndohet nga Nazmi Makreshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nazmi Makreshi - Tash Knojm Tallava  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dy Zemra Jemi"

Komente

Asnjë Koment

29/11/2010

2010-11-29T16:53:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tash Knojm Tallava" kënduar nga Nazmi Makreshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Astrit Zikolli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur jam kan nje vakt o i ri,
knojsha kangen me sharki, e me qifteli.
Kur jam kan nje vakt o i ri,
knojsha kangen me sharki,
e me qifteli. Knojsha kang e dashuris,
knojsha kangt e beqaris,
dhe plot melodi. Knojsha kang e dashuris,
knojsha kangt e beqaris,
me plot melodi.
Shokt e mi kengtar knojshin me sevda,
u knojke kanga byrek byrek,
o tash knojm tallava.
Shokt e mi kengtar knojshin me sevda,
u knojke kanga byrek byrek,
tash knojm tallava.

Ref.:
Tash knojm tallava,
kallet atmosfera,
kallet atmosfera,
sa mir po lujn djemt e ri e vajzat e reja,
e vajzat e reja.

Sa kam qef un me u kthy ajo koha e rinis,
koh e sevdalis.
Sa kam qef un me u kthy ajo koha e rinis,
koh e sevdalis.
Knojsha kang e dashuris,
knojsha kangt e beqaris,
dhe plot melodi. Knojsha kang e dashuris,
knojsha kangt e beqaris,
me plot melodi.
Shokt e mi kengtar knojshin me sevda,
u knojke kanga byrek byrek,
o tash knojm tallava.
Shokt e mi kengtar knojshin me sevda,
u knojke kanga byrek byrek,
o tash knojm tallava.

Ref.:
Tash knojm tallava,
kallet atmosfera,
kallet atmosfera,
sa mir po lujn djemt e ri e vajzat e reja,
e vajzat e reja.

Tash knojm tallava,
kallet atmosfera,
kallet atmosfera,
sa mir po lujn djemt e ri e vajzat e reja,
e vajzat e reja.Më Shumë Këngë Nga Nazmi Makreshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet