TEKSTESHQIP

Nazmije Selimi
Te Kam Pritur
Lyrics

Te kam pritur
sa vjet
te kam pritur
nje jet
kur te pata nje qast
sme mjaftoji nje nate

vetem isha aty
vetem isha pa ty
me ty boten e kam
si nje enderr une jam
kur ty te gjej
ne enderrime shkoj

ditet ikin ngadal
ditet ikin pa fjale
nata vjen e me gjen
e trihstime me sjell

ne nje enderr te shoh
ne nje enderr
veshtrimin tend e njoh
kur ti nuk je
mendimi me qon larg
ne qdo qast
jetoj me ty
ti eja'

me nje prekje me zgjo
kur jam ne shtrat
frymen tende me fal
si ne perralle
dhe me merr ti ne krah
kur shkon e iken larg
ditet iken larg

rruga zgjatet pa fund
kur jam me ty
mbremja hapat i ndal
per ne te dy
jo te vetme ti jo
ti vetem mos me le

DËRGOI: