Tema: Poezi Për 1 Qershorin


1 Qershori Ynë

Dielli po na ngroh
Zemra na rreh fort
Se erdhi 1 Qershori
Kjo është dita jone

Plot shokë edhe shoqe
Jemi mbledhur sot
Plot prindër e mesues
Po na admirojnë

Dhe rrjedhin poezitë
Si ujvara n'male
Si cicërima zogjësh
Fëmijët jo nuk ndalen

Porsi lulet çelin
Buzëqeshjet e fëmijëve
Se erdhi 1 Qershori
Kjo është festa jonë.

- Poezi nga Nedia Qafko


- U dërgua nga Nedia Qafko -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 0