Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nertila Vreto - Bjeri Gajdes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bjeri Gajdes".
3. Video është e këngës "Bjeri Gajdes", por nuk këndohet nga Nertila Vreto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Nertila Vreto - Bjeri Gajdes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Rreze Hene"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bjeri Gajdes" kënduar nga Nertila Vreto.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nertila Vreto i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Beli & Klodi - Bjeri Gajdes

Sot ka fest gjith shiptaria hidhet
vallja e nuk poshon knohet kanga
E Bjen alltia bjeri gajdes or djalo

Bjeri gajdes gajregji bjeri
mos te thaft Dora gajregji o
djal i Ri sod Feston kosova
bjeri gajdes gajregjiBjeri mos
te thaft Dora gajregji o
Djal i Ri sot feston kosova

Sot ka fest gjith shiptaria hidhet
Vallja e nuk poshon knohet kanga
E bjen qiftelia bjeri gajdes or djalo

Bjeri gajdes gajregji bjeri
mos te thaft Dora gajregji
O djal i Ri sod feston kosova
Bjeri gajdes gajregji bjeri mos
Te thaft Dora gajregji or djal i
Ri sot feston kosova

Silva Gunbardhi & Hysni Zela - Bjeri Gajdes

(Silva)
Nuk ka dasëm o pa dasmorë
nuk ka valle o pa valltar
dhe në vdeksha ju vallzoni
me këngët e vallet lart

Ref:2
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

(Hysni)
Bjeri bjeri gajdes gajdegj
bjeri bjeri o t'lumt dora
bjeri o djal i ri

(Silva)
Sot ka fest vendlindja jonë
e gjithë rinina zemrat naj ngre
sot ka fest gjithë Shqiptartia
se n'shpirt vlon dashuriaaa...

Ref:4
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

Nikollë Nikprelaj - Bjeri Gajdes

Heu Nuk ka darsem o pa daulle
E nuk ka valle pa valltar
Edhe nvdeksha o jo vazhdoni
Me kang e zemer
E ballin lart

ref:
Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djalo i ri
o se erdhi koha x2

Heu Nuk ka darsem o pa daulle
E nuk ka valle pa Valltar
Edhe nvdeksha o jo vazhdoni
Me kang e zemer
E ballin lart

ref:
Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djalo i ri
o se erdhi koha x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet