Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nertila Vreto - Sevdaja Mu Shtua  (Feat. Daniel Mustafa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Daniel Mustafa

25/08/2014

2014-08-25T13:39:40+00:00Sevdaja seç m'u shtua
Per nje vajze atje ne krua
Me shikon e s'me flet fare
O moj shjereza manare

Djalo ti çfare ke me mua
Zemren ti mos ma ngacmo
Sa here qe une vij ne krua
Dridherimat me s'pushtojne

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcase

Nishani mbi faqen tende
Te jep nur e bukuri
Te lutem te prek nje çike
Le te vdesi tani

Ik ore djale per koken tende
Ne ke din e perendi
Se na sheh nje bote e tere
Pastaj ku te futemi

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcase

...

Ref...x2
Une me ty dhe ti me mua
Lidhur tok mish e thua
Bota sido qe te flase
Nga marazi te pelcase


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Nertila Vreto:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet