Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nevzat Osmani - Gurbet I Zi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sec e mora rrugen nene
Per gurbet te zi
Ty te lash moj nena ime
Vetem ne shtepi...×2

Mora rrugen edhe ika
Si gjith' shoke't e mi
Më mashtroi Amerika
Per pak pasuri...×2

Ref:Ah moj Amerik' e shkret
Si t'ja bej o vaj me-det
Nat-e-dit vetem pun'
Per pak dollar me shum'

Ah gurbet-gurbet i zi
Si t'ja bej hallit s'e di
Nat-e-dit vetem pun
Per pak dolar me shume

Iken djemt e kesaj ane
Iken nji nga nji
Neper dete-oqeane
Larg ne Australi

Lan' vatan e lan' shtepi
Nene dhe baba
Per Danimark' e Suedi
(E)Kush per Kanada


Nevzat Osmani - Gurbet I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbet I Zi".
3. Video është e këngës "Gurbet I Zi", por nuk këndohet nga Nevzat Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Nevzat Osmani:


Komente 0