Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Vitia
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Mars 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Nexhat Vitia është këngëtar i njohur. Ai eshte i njohur si kengetar dhe si grupi Xhavit & Nexhat Vitija, ku prej vitit 89-90 kendon me vllaun Xhavitin, ku kane edhe disa kenge te tyre si; Shyt Marecin, Anton Qeten, kenge Gyrbeti, etj.

Në vitin 2015, Xhavit Vitia & Nexhat Vitia publikojnë albumin "Isuf Aga".

Në vitin 2018, Xhavit Vitia & Nexhat Vitia publikojnë albumin "Deshmoret E Gollakut".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist