Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ngroba - Vetem Syte E Tu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vetem syte e tu,
jane si enderr kur me shikojne mu
vetem ti je ai,
qe te kam per qejf e per zili

Ma bere dhe me bere toke
kur te shihja kur kalon
sikur numra te pafund
me je ne zemer ngulitur shume

(refreni)
Te kam shpirt, e te kam xhan
mos kerko se ja ku jam
te kam shpirt, e kam xhan
mos kerko se

Vetem bardhe e zi
tek une nuk ka asnje ngjyre me shume
dhe du te me shohesh kuq
te kuqe shume, si nje plumb

Ma bere dhe me bere toke
kur te shihja kur kalon
sikur numra te pafund
me je ne zemer ngulitur shume

(refreni)
Te kam shpirt, e te kam xhan
mos kerko se ja ku jam
te kam shpirt, e kam xhan
mos kerko se ja ku jam

(te kam shpirt e te kam xhan) (3x)
(mos kerko se ja ku jam)

Te kam shpirt, e te kam xhan
mos kerko se ja ku jam
te kam shpirt, e kam xhan
mos kerko se ja ku jam

(te kam shpirt e te kam xhan) (3x)
(mos kerko se ja ku jam)


Ky tekst u dërgua nga Floqki


Akordet:

intro (overdrive)
e---------------------------------
b---------------------------------
g---------------------------------
d---------------------------------
a--7---7-7----7/8\5/7---5/7--7-7--
e--5---5-5----5/6\3/5---3/5--5-5--

Distorsion
e---------------------------------
b---------------------------------
g---------------------------------
d---------------------------------------------------------
a--7--7-7--x-x-x-7-8-5-7-x-x-5/7--7-7--x-x-x--5--5-5-4----
e--5--5-5--x-x-x-5-6-3-5-x-x-3/5--5-5--x-x-x---------6-5--

e---------------------------------
b---------------------------------
g---------------------------------
d---------------------------------------------------------------
a--7--7-7--x-x-x-7-8-5-7-x-x-5/7--7-7--x-x-x--5--5-5-4-5-4-5/7--
e--5--5-5--x-x-x-5-6-3-5-x-x-3/5--5-5--x-x-x--------------------

e---------------------------------
b---------------------------------
g---------------------------------
d---------------------------7-7-7p5---------------------
a--7-7--7-8-5-7--5h7--7-7----5-5-5---8p5--5h7-7-7--x-x-x-
e--5-5--5-5-5-5--5~ --5-5----x-x-x---5----5---5-5--x-x-x-

e---------------------------------
b---------------------------------
g---------------------------------
d-------------------------------------------
a-7-8-5-7--x-x--5h7-7-7----7-5-4---5-4------
e-5-5-5-5--x-x--5---5-5----------------6----Strofa 1
e--1-------------1-------------- pauze per bass pastaj edhe 1x
b--3-------------3--------------
g--2-------------2--------------
d--0-------------0--------------
a-------------------------------
e-------------------------------


Strofa 2 (overdrive + wah + slicer-elektro efekti)
e--------------|--------------- 2x
b--------------|---------------
g--------------|---------------
d--------------|---------------
a---8----------|---7-----------
e---6----------|---5-----------


Break (mute)
e--------------|
b--------------|
g--------------|
d---7-7-7-7----|
a---5-5-5-5----|
e---5-5-5-5----|


Ritmi te solo:
D dhe A

D A
d--7--------- d-------
a--5--------- a--7----
e--5--------- e--5----Ngroba
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Ngroba - Vetem Syte E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Syte E Tu".
3. Video është e këngës "Vetem Syte E Tu", por nuk këndohet nga Ngroba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0