Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niil-B - N'syt E Tu (Feat. Rascom)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Rap.1 [NiiL-B]

- Kejt Pom vesin pse spo kesh.. pse po rrin ti i deshprum //
- pse pot rrin ftyra merzitshem edhe sun po flen n gjum //
- ej po shihet so bash mir diqka o ka um mungon //
- pom mungon 1 pjes e jetes qe diku larg jeton //

- teper shtir o jeta pa ty sdi sa pom beson //
- Tkom nThellsin e zemres tem shpirti po tKERKON //
- zot .. afroma ngat tja puthi doren e dhe syt //
- se lidhja jon o e pavdekshme kerkush smunet me myt //

- Plagen e zemres tem veq zoni jot qe e sheron //
- Po tbetona qe prej teje kurkush sun em largon //
- Je engjulli jem me shijen ma tmir t'Tortes //
- veq sa her qe po largohesh pom doket si fundi i botes //

- Maje mrenda nZemer se ti e din sa tdu //
- me ty nuk ngina qekjo etje kurr ska me mu shu //
- Jom lodhen me jet.. spo kom forc mo me jetu //
- Nsyt e tu e shof boten, e nBot i shof syt e tu //

Ref [Rascom]

- pom kujtohet koha vjeter pom kujtohen ditet tona //
- pom kujtohen mu shum sene pom kujtohen ort e vona //
- pom kujtohet ftyra jote se shum je tu um mungu //
- n syt e tu e shoh boten e n bot i shoh syt e tu //

Rap.2 [NiiL-B]

- Po munona mu qetsu po sun pi nali lot //
- po munona mu ni mir po apet nisoj edhe sot //
- spo muj hiq mu ngi ton kohen tu mendu per ty //
- vet me veti ti pershkruj buzt edhe ata sy //

- t pres 1 vit .. treqin e 65 dit //
- 1 her n jet met pa mdoket qe pot shoh qdo dit //
- e kur t jesh me mu ton kohen bashk e kalojm //
- as gjumi neve sna ndan per njoni tjetrin jetojm //

- veq n dritare po rri n dor me fotografi //
- pom kujtohen fjalt e omla mungesen tonde pe ni //
- shpesh i kujtoj sekuencat tu mendu qa kena bo //
- kurr pi mendjes smuj met hek mos ta nin se anash nuk t lo //

- po ti mos u merzit edhe pse koha kalon shpejt
- nashta sum sheh 1 koh t gjat po kur t kthehesh m gjon njejt //
- flej qet ''BaBe'' kadale mshili syt e tu //
- mos u bo marak per mu se kurr n jet sko met harru //


Ky tekst u dërgua nga  pjeterNiiL B
Featuring: Rascom
Publikimi: 22/03/2009


Niil-B - N'syt E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'syt E Tu".
3. Video është e këngës "N'syt E Tu", por nuk këndohet nga Niil-B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga NiiL B:


Komente 0