Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niil-B - Midis Prishtine (Midis Tirone Remix) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nen q... po folin mendimet
Siria mos kena veq keset e pime
Kta qe po shajn mas shpine
Prej vetes prodhojn veq deshtime
Nese rrin veq tu fol
S'ke qen per rrep po per shkoll
Cila do femer ty te lodh
Shty me pyt veten se ca eshte tu ndodh
Dhipat na kan qellu te holl
I hana na si moll
U thojka dhe koha me koll
Nese ki vrejt si majna na me zort
Se fjalen po e ruj dhe fjalen e re shum s'po e gjuj
Se fjalen ma vjedhin dhe bohet fjal e uj
Kur na shef tu pi mos i thuj naj kuj
Ose thuj se na nuk e rrujm
I kena si rrujm i kena te gjata
Sii gjujm
Hargjojm edhe nuk bojna zhurm
Hala sa ja fillum
Krejt loqkat na diktun
Heterat kan fol pa na njoft prej inati
Se me nejt me neve su ka ra fati
Su beson rrenat as qai i thati
Arsyeja pse ne nuk pershtatmi
Arsyeja pse ne nuk pershtatmi
Uuuuu arsyeja pse ne nuk pershtatmi
Uoooo inati ty po t'vjen
Uoooo inati ty po t'vjen
Se jom Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Midis Tiranes Qysh Bone Mo Plako
Midis Tiranes Qysh Bone Mo Plako
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Midis Stockholmit Qysh Bone Mo Nona
Midis Gilanit Na rrim N'ort E Vona
Zemra permenq i di kenget e tona
Zemra ka qejf mi ni kenget e tona
Ju keni tekste te thata
Ishalla ju punon nafaka
Llafe veq llafe si pata
Shpresoj diku na takon nata
Historit tona jan shum t'rralla jan shum t'gjalla
Rrimat e tua nuk jan si roman por jan si prralla
Instrumetala
Bij n'fluturim si Eagle
Kur egersohem thirrem Tiger
Ja nisem prej naten deri diten
Edhe birrat i pina me krikon
Heci me ritem na i kena mas nikers
Bijt jan bish pa shkoll t'muzikes
Bitchi jot po do snikers
Ka qejf me mu ngjit si rich mu ngjit si rich
Hej folin drejt edhe kur rrij shtembt
Luani nuk pi uj aty ku pijn Qent
Uuuu ku rrina na ti nuk ki vend
Na rrina nalt po ty te mirren mendt
Se jom Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Midis Prishtines Qysh Bone Mo Plako
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Midis Tirane Qysh Bone Mo Plakooo
Midis Tirane Qysh Bone Mo Plakooo
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot
Nuk ka kufi kur jam me gocat e kur jam me naqot


Ky tekst u dërgua nga  kelmend



NiiL B
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/08/2017


Niil-B - Midis Prishtine (Midis Tirone Remix)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Midis Prishtine (Midis Tirone Remix)".
3. Video është e këngës "Midis Prishtine (Midis Tirone Remix)", por nuk këndohet nga Niil-B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga NiiL B:


Komente 0