Më mbaj mend (për 1 muaj)

Niki Zaimi - Ishe Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur Dielli për ne të mos lind
Dhe e gjithë kjo të përfundojë
A do më shkruash dy fjalë, apo një?
Thjesht ta di që përherë më kujton

Kur të pyesin me ironi
Do tu them se ishe ti
Që dorën më dhe gjithë mirësi
Të kapem, të kapem pas saj
Më ofrove përsëri

REF.:
Një dritë, një vend
Ku mund të prehem
E në atë lum ndjenjash i lirë
Të dehem
Të dehem
Do të bëhemi bashkë
Dhe i lumtur do tu them
Ishe e vetmja shpresë
Që mund të kem

Si të duket nëse ne
Të gjithë të na vihen përballë?
A do të biesh aq lehtë përdhè?
Apo do ngrihesh më e fortë se më parë?

Kur të pyesin me ironi
Do tu them se ishe ti
Që dorën më dhe gjithë mirësi
Të kapem, të kapem pas saj
Më ofrove përsëri

REF. 2x:
Një dritë, një vend
Ku mund të prehem
E në atë lum ndjenjash i lirë
Të dehem, të dehem
Do të bëhemi bashkë
Dhe i lumtur do tu them
Ishe e vetmja shpresë
Që mund të kem
Niki Zaimi
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Niki Zaimi
Teksti: Chiara Sala
Orkestrimi: Arber Kocllari (Ak Records)Niki Zaimi - Ishe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ishe Ti".
3. Video është e këngës "Ishe Ti", por nuk këndohet nga Niki Zaimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0