A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikos Vertis

Όνειρο (Oneiro) ➡ Ëndërr

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Όνειρο (Oneiro)

Είναι τόσες εικόνες που σε θυμίζουν
Και στιγμές που το ξέρω πως δεν γυρίζουν
Και αν στα μάτια κυλάει κρυφά το δάκρυ
Δεν θα αφήσω να σβήσει αυτή η αγάπη

Όνειρο ήσουν μα χάθηκες
Ποτέ δεν νοιάστηκες πώς νιώθω εγώ
Άδειασαν ξαφνικά τα βράδια μου
Δεν έχω τίποτα να ονειρευτώ

Όνειρο ήσουν μα ξημέρωσε
Γρήγορα τελείωσε, δεν είσαι εδώ
Σαν καλοκαίρι δίχως θάλασσες
Όλα τα χάλασες και πώς να ζω

Στην καρδιά τη δική μου δεν έχει θέση
Δεν μπορεί άλλη αγάπη να με χωρέσει
Όλα γύρω από σένα ξαναγυρνάνε
Είσαι αγάπη από 'κείνες που δεν περνάνε

Όνειρο ήσουν μα χάθηκες
Ποτέ δεν νοιάστηκες πώς νιώθω εγώ
Άδειασαν ξαφνικά τα βράδια μου
Δεν έχω τίποτα να ονειρευτώ

Όνειρο ήσουν μα ξημέρωσε
Γρήγορα τελείωσε, δεν είσαι εδώ
Σαν καλοκαίρι δίχως θάλασσες
Όλα τα χάλασες και πώς να ζω

Τόση μοναξιά δεν αντέχω πια
Μακριά σου πώς να ζω
Θέλω να σε δω μόνο να σου πω
Πως για μένα είσαι εδώ, δεν έχεις φύγει

Είναι τόσες εικόνες που σε θυμίζουν
Και στιγμές που το ξέρω πως δεν γυρίζουν


Ëndërr

Ka shume imazhe qe me kujtojne ty
dhe momente qe e di qe nuk do te kthehen
edhe pse nje lot po pikon fshehtas nga syte e mi
nuk do ta le kete dashuri te venitet

Ti ishe nje enderr por tani ke ikur
ty kurre nuk te interesoi se si ndihesha une
netet e mia jane papritur bosh
nuk kam me asgje per te enderruar

Ti ishe nje enderr por tani perendoi
mbaroi shume shpejt ti nuk je ketu
si nje vere pa plazhe
ti shkaterrove gjithcka dhe tani si mund te jetoj une

Nuk ka me vend ne zemren time
nuk ka me asnje dhome per nje dashuri tjeter
gjithcka rrotullohet rreth teje serish
dashuri si e jotja eshte e veshtire te harrohet

Ti ishe nje enderr por tani ke ikur
ty kurre nuk te interesoi se si ndihesha une
netet e mia jane papritur bosh
nuk kam me asgje per te enderruar

Ti ishe nje enderr por tani perendoi
mbaroi shume shpejt ti nuk je ketu
si nje vere pa plazhe
ti shkaterrove gjithcka dhe tani si mund te jetoj une

Nuk mund ta duroj kaq shume vetmi
si mund te jetoj une larg teje
dua te te shikoj vetem te te them
se ndihem sikur ti je ende ketu
ti nuk ke ikur

Ka shume imazhe qe me kujtojne ty
dhe momente qe e di qe nuk do te kthehen

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018