Objective
Objective
Objective
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Objective është grup artistësh i njohur. Anetaret:
Shpëtim Lutfiu - Vokal
Blerim Osmani - Gitare
Blerim Qamili – Bas gitare
Qendrim Zendeli – Bateri

Grupi i te rinjeve nga Tetova i quajtur “Objective”, te cilet morren fame pasi morren pjese ne Top Fest ne Shqiperi. Tetova jo rralle here kane ditur te japin grupe te mira rock dhe gjithashtu solist te mire, instrumentiste te cilet bejne nje art te vertete, njejte eshte edhe grupi i te rinjeve nga Tetova te quajtur “Objective” me 4 antare, Shpetim Lutfiun vokal, Blerim Osmanin ne gitare, Blerim Qamili bas-gitare dhe Qendrim Zendelin bateri. Ata kane leshuar kengen e tyre te fundit te quajtur “Ti na mungon” e cila eshte elegji kushtuar Burim Skenderit, tekstin e ka shkruar Lirim Alija ndersa per spotin eshte perkujdesur FrameIn Production.

Në Maj 2009, Objective marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Skenar Dashurie".

Në Dhjetor 2010, Objective marrin pjesë në Nota Fest 2010 me këngën "Pas Ikjes Tende".

Në Qershor 2011, Objective marrin pjesë në Top Fest 8 me këngën "Ilusion".

Më datë 29 Dhjetor 2011, Objective publikojnë videoklipin "Pantomima". Me këtë këngë, Objective marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 28 Maj 2012, Objective publikojnë videoklipin "Krenaria Jonë". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Në Nëntor 2012, Objective marrin pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ne çdo Gjendje".

Më datë 21 Mars 2014, Objective publikojnë videoklipin "Fenomenale". Me këtë këngë, Objective marrin pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014.

Më datë 21 Qershor 2014, Objective publikojnë videoklipin "Ti Na Mungon".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0