TEKSTESHQIP

Olta Juba
Me Trille T’ambla Ma More Zemrën
Lyrics

Me trile, melodia,
dhe sot pa prit me prishi gjumin.
E shpejt' un' u çova,
Me pa, me pa se kah po vjen.
N'sa gishta mbi piano
Me trile bukur lujshin,
Gergitshin ne lkur aq but
Dhe thell' n'shpirtin tem
Disa pikla shiu, balerina n'xham pa pra
Inajet me bajshin, ne zemer mu pa da.
E bukur melodia, ma josh shpirin tem pa pra
N'sa me trile t'amla, ti zemren ma ke mar.

Refreni (2X)
Ah me trile t'amla djal'
prap sot je tuj lujt
E po m'dridhet zemra
Porsi zog n'kafaz
Ti fort mir e din
se shpirti pesh m'asht çu
Prej dashnis qe kam per ty
Det o me tallaz

Piano dhe shpirti
Te dy partner te nji kercimi
Nen trile te amla,
tek un, tek un prap jan' bashku.
Ngadal dashuria ashtu si dhe gezimi
Jan ndal e syt me drit kan ndriçu.
Me ty lumtunia
ne mes andrrash krah ka marr
Pran' e pran' bashku
Tesh zemrat tona jan'
Me ty, jeta ime,
Mes gezimesh si nder kang
Sa me trile t'amla
Ti zemren ma ke mar.

Refren (2X)
Ah me trile t'amla djal'
prap sot je tuj lujt
E po m'dridhet zemra
Porsi zog n'kafaz
Ti fort mir e din
se shpirti pesh m'asht çu
Prej dashnis qe kam per ty
Det o me tallaz