Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olti Marku - Disa Dite Me Pare... Lola Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

ate mbremje nje yll ra nga qielli
jeta naten ska kuptim
dhe ne sy te shikova ti ta kuptoje se deshira ishte vetem per ty
ti mu afrove embel me fole cdo fjale teper per te ne dy
te gjithe trupin ma pushtove njezet e tu nje zet e mi
nje zjarr te ri
sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim
nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare
bashke me yjet me hube dhe ti me ike pa fjale
buzedashuris perhubem me ty dhe frymen e trupin dhe koha u ndal
ti mu afrove embel me fole cdo fjale teper per te ne dy
te gjithe trupin ma pushtove njezet e tu nje zet e mi
nje zjarr te ri
sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalal lo lalallalalaallilialalallolalallal lalal sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim
nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalallailojahol sa puthje te dhash oh sa puthje te lash pa te marr
ne enderr me vjen nenderr me deldhe iken prap
dhe kjo vere e nxeht e kaloi tani vjeshta po vjen ngadale me bmeti kujtim nje nate qe jetuam bashke disa dite me pare lalal lo lalallalalaallilialalallolalallal lalal
Olti Marku
Publikimi: 18/11/2010
Festivali: Kënga Magjike 2010


Olti Marku - Disa Dite Me Pare... Lola
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Disa Dite Me Pare... Lola".
3. Video është e këngës "Disa Dite Me Pare... Lola", por nuk këndohet nga Olti Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Olti Marku:


Komente 1