TEKSTESHQIP

Olti Marku
Dimer Pa Ty
Lyrics

Se ti je pergjigje e gjithckaje qe me rrethon
Je deshira me ebukur qe ne ndjenja me fton
Asgje e mir ne ket bot pa ty sdo kish kuptim
Je gjithsia e vetme qe deperton thell ne shpirtin tim

Pa ty sot un jam i vetmuar
ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...

Nga koha qe kaluam me ngelen shum kujtime
Por qe sot me jan kthyer ne plage dhe ne mendime
E verteta jon e ka edhe ajo nje emer
Jo un sdo mundja kurr me beso te shikoja dashuri tjeter

Pa ty sot un jam i vetmuar
ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...

Pa ty sot un jam I vetmuar...

ne zemer me le dimer ske pse ndihesh ti ne faj
do vi tek ty si engjell sa her malli te te marr
Je kuptim i jetes time e vetmja enderr qe kurr nuk ndal
Ky dimer i kti viti pa ty shum i ftoht sa shum i gjat...