A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Half A Heart ➡ Gjysem Zemre

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Half A Heart

So your friends been telling me
You been sleeping with my sweater
And that you can't stop missing me
Bet my friends been telling you
I'm not doing much better
Cause I'm missing half of me

And being here without you
Is like I'm waking up to
Only half a blue sky
Kind of there but not quite
I'm walking round with just one shoe
I'm half a heart without you
I'm half a man at best
With half an arrow in my chest
I miss everything we do
I'm half a heart without you

Forget all we said that night
No it doesn't even matter
Cause we both got split in two
If you could spare an hour or so
We'll go for lunch down by the river
We can really talk it through
And being here without you
Is like I'm waking up to
Only half a blue sky
Kind of there but not quite
I'm walking round with just one shoe
I'm half a heart without you
I'm half a man at best
With half an arrow in my chest
Cause I miss everything we do
I'm half a heart without you

Half a heart without you
I'm half a heart without you
Though I try to get you out of my head
The truth is I got lost without you
And since then I've been waking up to

Only half a blue sky (Only half a blue sky)
Kind of there but not quite
I'm walking round with just one shoe
I'm half a heart without you
I'm half a man at best (Half a man at best)
With half an arrow in my chest
Cause I miss everything we do
I'm half a heart without you

Without you [x2]
Half a heart without you
Without you [x2]
Half a heart without you


Gjysem Zemre

Miqte e tu me treguan
Qe ti ke fletur me pulovren time
Dhe ti nuk mund te ndalosh se me munguari
Miqte e mi te thane ty
Se une nuk po bej me te miren
Sepese Me mungon gjysma ime

Dhe duke qendruar ketu pa ty
Kur zgjohem
Vetem ghysma e qiellit blu
Lloje te ndryshme por jo qetesi
Po eci verdalle vetem me nje kepuce
Jam gjysme zemre pa ty
Jam nje gjysem burri
Me nje gjysem shigjete ne gjoks
Me mungojne gjithcka qe ne beme
Jam nje gjysem zemre pa ty

Harro te gjitha qe ne thame gjate nates
Tani nuk ka me rendesi
Sepse ne u ndame ne dy
Ne qofte se do te kishe dhe nje ore me teper
Ne do te shkonim per dreke prane nje lumi
Mund te bisedonim gjate per kete
Vetem ghysma e qiellit blu
Lloje te ndryshme por jo qetesi
Po eci verdalle vetem me nje kepuce
Jam gjysme zemre pa ty
Jam nje gjysem burri
Me nje gjysem shigjete ne gjoks
Me mungojne gjithcka qe ne beme
Jam nje gjysem zemre pa ty

Gjysem zemre pa ty
Jam gjysem zemre pa ty
Mundohet te perpiqem si te te heq nga koka
E verteta eshte se jam i humbur pa ty
Qekur ne u zgjuam

Vetem ghysma e qiellit blu(
Vetem ghysma e qiellit blu)
Lloje te ndryshme por jo qetesi
Po eci verdalle vetem me nje kepuce
Jam gjysme zemre pa ty
Jam nje gjysem burri(Jam nje gjysem burri)
Me nje gjysem shigjete ne gjoks
Me mungojne gjithcka qe ne beme
Jam nje gjysem zemre pa ty

Pa ty(2x)
Gjysem zemre pa ty
Pa ty(2x)
Gjysem zemre pa ty

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019