A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Does He Know? ➡ A E Di Ai?

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Does He Know?

He knows about you in every way
He's memorized every part of your face
Inside and out, baby, head to toe
Yeah, he knows everything there is to know

Your secret tattoo, the way you change moods
The songs that you sing when you're all alone
Your favorite band, and the way that you dance
But, baby, baby

Does he know you can move it like that?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know you're out and I want you so bad?
Whoa-oh-oh-oh
Tonight you're mine, baby.
Does he know that you'll never go back?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know?

I catch your eye then you turn away
But there's no hiding the smile on your face
Inside and out, baby, head to toe
He's not around, girl, you let me know

Your secret tattoo, the way you change moods
The songs that you sing when you're all alone
He knows how you dance in front of your friends
But, baby, baby

Does he know you can move it like that?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know you're out and I want you so bad?
Whoa-oh-oh-oh
Tonight you're mine, baby.
Does he know that you'll never go back?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know?

He'll never know
The way you lie when you look at me
So keep trying but you know I see
All the little things that make you who you are
So tell me, girl

Does he know you can move it like that (like that)?
Does he know that you'll never go back (go back)?

Whoa-oh-oh-oh

Does he know you can move it like that?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know you're out and I want you so bad?
Whoa-oh-oh-oh
Tonight you're mine, baby.
Does he know that you'll never go back?
Whoa-oh-oh-oh
Does he know?


A E Di Ai?

Di ai çdo gje rreth teje
e ka memorizuar cdo pjese te fytyres tende
brenda dhe jashte,zemer,nga koka te kembet
po,di ai cdo gje qe duhet ditur

tatuazhin tend sekret,ndryshimin e sjelljes tende
kenget qe ti kendon kur je vetem
banden tende te preferuar,dhe menyren se si ti kecen
por ,zemer,zemer

e di ai qe ti mund te levizesh ashtu?
uo uoh oh oh
e di ai qe ti je jashte dhe une te shoh shume keq?
uo oh oh oh
sonte ti je e imja zemer
e di ai qe ti nuk do te kthehesh kurre?
uo oho oh oh
e di ai?

i pash syte e ty kur ti u largove
por nuk aspak buzeqeshje ne fytyren tende
branda dhe jashte,nga koka te kembet
ai nuk eshte verdalle ,vajze, ti me le ta di

tatuazhin tend sekret,ndryshimin e sjelljes tende
kenget qe ti kendon kur je vetem
e di ai se si ti kercen prane miqve te tu
por,zemer,zemer


e di ai qe ti mund te levizesh ashtu?
uo uoh oh oh
e di ai qe ti je jashte dhe une te shoh shume keq?
uo oh oh oh
sonte ti je e imja zemer
e di ai qe ti nuk do te kthehesh kurre?
uo oho oh oh
e di ai?
ai nuk do ta di kurre
menyren se si ti genjen kur me shikon mua
keshtu qe vazhdo te perpiqesh,por ti e di qe une po te shikoj
cdo gje e vogel qe te ben ty kjo qe je
keshtu qe me trego,vajze

e di ai qe ti mund te levizesh ashtu(ashtu)
e di ai qe ti kurre nuk do te kthehesh(kthehesh)
uo oh oh oh

e di ai qe ti mund te levizesh ashtu
uo oh oh oh
e di ai qe ti je jashte dhe une te shoh shume keq
uo oh oh oh
sonte ti je e imja ,zemer
e di ai qe ti kurre nuk do te kthehesh

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019