A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Alive ➡ Gjalle

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Alive

My mother told me I should go and get some therapy
I asked the doctor, "Can you find out what is wrong with me?
I don't know why I wanna be with every girl I meet.
I can't control it.
Yeah, I know it's taking over me.
I'm going crazy.
Can't contain it.
So tell me just what I should do?"

She said, "Hey, it's alright.
Does it make you feel alive?
Don't look back,
Live your life,
Even if it's only for tonight."
She said, "Hey, it's alright
If it makes you feel alive."

Went to a party just after the doctor talked to me
I met a girl, I took her right up to the balcony
I whispered something in her ear that I just can't repeat
She said, "OK," but she was worried what her friends will think
She's going crazy
Can't contain it
She asked me, "What should I do, oh?"

I said, "Hey, it's alright.
Does it make you feel alive?
Don't look back,
Live your life,
Even if it's only for tonight."
I said, "Hey, it's alright
If it makes you feel alive."

We got to live before we get older
Do what we like
We got nothing to lose
Shake off the weight of the world from your shoulders
Oh, we got nothing to prove

I said, "Hey, it's alright.
Does it make you feel alive?
Don't look back,
Live your life,
Even if it's only for tonight."

I said, "Hey, it's alright.
Does it make you feel alive?
Don't look back,
Live your life,
Even if it's only for tonight."
I said, "Hey, it's alright
If it makes you feel alive."


Gjalle

mami im me tha se duhet te beja ca terapi
pyeta doktorin'mund ta gjesh cfare nuk shkon me mua'?
nuk e di pse dua te rri me cdo vajze qe takoj
nuk mund ta kontrolloj
po, e di qe eshte duke me pushtuar
po cmendem
nuk mund ta llogarise
keshtu qe me thuaj c'duhet te bej?

ajo tha'hej,cdo gje ne rregull'
te ben te ndihesh gjalle?
mos shiko pas
jetoje jeten
edhe ne qofte sevetem per sonte'
ajo tha'eshte ne rregull
ne qofte se te ben te ndihesh gjalle'

shkova ne nje feste pasi fola me doktorin
takova nje vajze dhe dolem ne ballkon
pershperita dicka ne veshin e saj qe nuk mund ta perseris
ajo tha'ok'por u shqetesua se cfare mund te mendonin miqte e saj
ajo po cmandej
nuk mund ta kontrollonte
ajo me pyeti'c'duhet te bej'?

une i thash'hej,cdo gje ne rregull'
te den te ndihesh gjalle?
mos shiko pas
jeto jeten
edhe nese vetem per sot
i thash 'eshte ne rregull
nese te ben te ndihesh gjalle'

ne do te jetojme derisa te plakemi
gje qe na pelqeu
shkunde peshen e botes nga shpatullat e tua
oh,s'kemi asgje per te provuar

une thashe 'hej, eshte ne rregull
a te ben te ndihesh gjalle?'
mos shiko pas
jeto jeten

une thashe 'hej, eshte ne rregull
a te ben te ndihesh gjalle?'
mos shiko pas
jeto jeten
edhe ne qofte se vetem per sonte
une thashe 'hej, eshte ne rregull
nese te ben te ndihesh gjalle'
edhe ne qofte se vetem per sonte

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019