A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

18 ➡ 18

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


18

[Harry:]
I got a heart
And I got a soul
Believe me I will use them both
We made a start
Be it a false one, I know
Baby, I don't want to feel alone

[Zayn:]
So kiss me where I lay down
My hands pressed to your cheeks
A long way from the playground

[Harry:]
I have loved you since we were 18
Long before we both thought the same thing
To be loved and to be in love
All I could do is say that these arms were made for holding you
I wanna love like you made me feel when we were 18

[Niall:]
We took a chance
God knows we tried
Yet all along, I knew we'd be fine

[Liam:]
So pour me a drink, oh, love,
Let's split the night wide open and we'll see everything
We can livin' love in slow motion, motion, motion

[Zayn:]
So kiss me where I lay down
My hands pressed to your cheeks
A long way from the playground

[All:]
I have loved you since we were 18
Long before we both thought the same thing
To be loved and to be in love
And all I could do is say that these arms were made for holding you, oh
And I wanna love like you made me feel when we were 18

[Niall:]
When we were 18
Oh, Lord, when we were 18

[Zayn:]
Kiss me where I lay down
My hands pressed to your cheeks
A long way from the playground

[Louis:]
I have loved you since we were 18
Long before we both thought the same thing

[Harry:]
To be loved and to be in love

[All:]
And all I could do is say that these arms were made for holding you
I wanna love like you made me feel when we were 18
I wanna love like you made me feel when we were 18
I wanna love like you made me feel when we were 18


18

(Harry)
Une kam nje zemer
Dhe kam nje shpirt
Me beso do ti perdor te dyja
Ne nisem dicka
qe ishte fals,e di
zemer,nuk dua te ndihem i vetmuar

(Zayn)
pra me mbeshtet atje ku une terhiqem
duart e mija preken faqet e tua
nje rruge e gjate nga fillimi

(Harry)
une te kam dashur qe kur ishim 18(vjec)
kohe me pare se ne te mendonim njesoj
te jesh i dashuruar dhe te dashurosh
gjithcka qe mund te them eshte se keta krahe jane bere per te perqafuar ty
une do te dua ashtu si ti me beje te ndihesha kur ishim 18

(Niall)
ne provuam shansin
zoti e di qe ne u perpoqem
une e di qe do jemi mire edhe per shume kohe akoma

(Liam)
keshtu qe me derdh nje gote ,oh.zemer
le te ndahemi kur te arrije nata dhe ne do te shohim cdo gje
ne mund te jetojme ne levizje te ngadalta ngadalta ngadalta

(Zayn)
pra me mbeshtet atje ku une terhiqem
duart e mija preken faqet e tua
nje rruge e gjate nga fillimi

(te gjithe)
une te kam dashur qe kur ishim 18(vjec)
kohe me pare se ne te mendonim njesoj
te jesh i dashuruar dhe te dashurosh
gjithcka qe mund te them eshte se keta krahe jane bere per te perqafuar ty
une do te dua ashtu si ti me beje te ndihesha kur ishim 18

(Niall)
kur ne ishim 18 vjec
oh zot ,kur ishim 18 vjec

(Zayn)
pra me mbeshtet atje ku une terhiqem
duart e mija preken faqet e tua
nje rruge e gjate nga fillimi

(Louis)
une te kam dashur qe kur ishim 18(vjec)
kohe me pare se ne te mendonim njesoj

(Harry)
te jesh i dashuruar dhe te dashurosh

(te gjithe)
gjithcka qe mund te them eshte se keta krahe jane bere per te perqafuar ty
do te te dua si ti me beje te ndjehesha kur ishim 18 vjec
do te te dua si ti me beje te ndjehesha kur ishim 18 vjec do te te dua si ti me beje te ndjehesha kur ishim 18 vjec

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019