A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
One Direction

Up All Night ➡ Zgjuar Gjithe Naten

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lorena Vrapi


Up All Night

[Liam:]
It feels like we've been livin' in fast forward
Another moment passing by
(Up up up all night)
The party's ending but it's now or never
Nobody's going home tonight
(Up up up all night)

[Harry:]
Katy Perry's on replay
She's on replay
DJ got the floor to shake, the floor to shake
People going all the way
Yeah, all the way
I'm still wide awake

[All:]
I wanna stay up all night
And jump around until we see the sun
I wanna stay up all night
And find a girl and tell her she's the one
Hold on to the feeling
And don't let it go
'Cause we got the floor now
Get out of control
I wanna stay up all night
And do it all with you

Up all night
Like this, all night, hey
Up all night
Like this, all night, hey
Up all night

[Zayn:]
Don't even care about the table breaking
We only wanna have a laugh
(Up up up all night)
I'm only thinking 'bout this girl I'm seeing
I hope she'll wanna kiss me back
(Up up up all night)

[Harry:]
Katy Perry's on replay
She's on replay
DJ got the floor to shake, the floor to shake
People going all the way
Yeah, all the way
I'm still wide awake

[All:]
I wanna stay up all night
And jump around until we see the sun
I wanna stay up all night
And find a girl and tell her she's the one
Hold on to the feeling
And don't let it go
'Cause we got the floor now
Get out of control
I wanna stay up all night
And do it all with you

Up all night
Like this, all night, hey
Up all night
Like this, all night, hey
Up all night

[Harry:]
Katy Perry's on replay
(Up all night)
She's on replay
(We're gonna wanna stay up all night)
DJ got the floor to shake, the floor to shake
(We're gonna wanna stay up all night)
Up all night, up all night
(We're gonna wanna stay up all night)

[All:]
I wanna stay up all night
And jump around until we see the sun
I wanna stay up all night
And find a girl and tell her she's the one (she's the one)
Hold on to the feeling
And don't let it go
'Cause we got the floor now
Get out of control
I wanna stay up all night
And do it all with you (do it all with you)
Up all night
Like this, all night, hey
Up all night
Like this, all night, hey
Up all night


Zgjuar Gjithe Naten

(Liam)
Ndjehem sikur kam jetuar me perpara
Nje moment tjeter po vjen
(zgju-zgju-zgjuar gjithe naten)
Festa eshte duke mbaruar por o tani o kurre
Askush nuk do te shkoje ne shtepi sonte
(zgju-zgju-zgjuar gjithe naten)

(Harry)
Katy Perry eshte rindezur
ajo eshte rindezur
dixheji ka dyshemene per tu shkundur,dyshemene per tu shkundur
Njerezit po shkojne gjithandej
po,gjithandej
Une jam akoma zgjuar

(te gjithe)
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe te kercej verdadhe derisa te shoh diellin
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe dua te gjej nje vajze dhe ti them se eshte e vetmja
Mbajeni fort kete ndjenje
Dhe mos e lini te ike
sepse ne kemi dyshemene tani
Cmanduni
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe kete dua ta bej te gjithen me ty

zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten

(Zayn)
Mos u shqetesoni per tavolinen e thyer
Ne vetem po benim shaka
(zgju-zgju-zgjuar gjithe naten)
Une po mendoj vetem per ate vajzen qe jam duke pare
Shpresoj qe ajo ta ma ktheje puthjen
(zgju-zgju-zgjuar gjithe naten)

(Harry)
Katy Perry eshte rindezur
ajo eshte rindezur
dixheji ka dyshemene per tu shkundur,dyshemene per tu shkundur
Njerezit po shkojne gjithandej
po,gjithandej
Une jam akoma zgjuar

(te gjithe)
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe te kercej verdadhe derisa te shoh diellin
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe dua te gjej nje vajze dhe ti them se eshte e vetmja
Mbajeni fort kete ndjenje
Dhe mos e lini te ike
sepse ne kemi dyshemene tani
Cmanduni
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe kete dua ta bej te gjithen me ty

zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten


(Harry)
Katy Perry eshte rindezur
ajo eshte rindezur
dixheji ka dyshemene per tu shkundur,dyshemene per tu shkundur
Njerezit po shkojne gjithandej
po,gjithandej
Une jam akoma zgjuar


(te gjithe)
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe te kercej verdadhe derisa te shoh diellin
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe dua te gjej nje vajze dhe ti them se eshte e vetmja
Mbajeni fort kete ndjenje
Dhe mos e lini te ike
sepse ne kemi dyshemene tani
Cmanduni
Dua te qendroj zgjuar gjithe naten
Dhe kete dua ta bej te gjithen me ty

zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten
Si tani,gjithe naten,po
zgjuar gjithe naten

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019