Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orhan Regjepi - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


nje nat ne ket gurbet te zii
pa prti telefoni cingrooj
me erdh nje lajm shum I keq
“o vllaaa sot nana na ka lan “
Fillon zemra te me shtrengon
e lot me rrjedhin sikur shii
sa isha duke e buzqesh
ne at moment mkaploj merzii (2X)

e mora rrugeen per ne shpi
por veten ku e kam nuk po e di
sa keq nket dit mua mka ra
po shkoj tw shtrir nanen me pa
gjith her ne jet ke qen si derit
me gjith mundiome qe mke rrit
te kam ne shpirt e dashmja nan
sot te Allahu ti po shkoon

sa her mke prit me lot ne sy
nga gzimi madh kur me ke pa
me thoshe mu qerrun kta sy
sa shum malli me paska mar(2X)

e tash goja me nuk pot flet
ke marr rrugen per n’ahiret

sarrita dot hallal tma bash
se paku ni fjal sun ta thash
ishalla zoti na mshiron
ne xhenet oj nan na takoon(3X)


Ky tekst u dërgua nga  albanaaa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Orhan Regjepi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Orhan Regjepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Orhan Regjepi:


Komente 0