Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orjola Xhemollari

Orjola Xhemollari
  • Vendlindja:
  • Bilisht 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Maj 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  60
Këndon kryesisht: pop

Orjola Xhemollari është këngëtare e njohur. Që në moshë të vogël ka patur dëshirë për të kënduar. Ka studiar për stomatologji në Universitetin Amerikan të Tiranës. Hapat e para të muzikës i ka bërë në Qendrën Kulturore të Fëmijëve, si pjesë e korit. Si dhe në "Theatro Aristoteli" në Selanik si pjesë e korit për të përfaqësuar Shqipërinë.

Në Maj 2013, Orjola Xhemollari merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Veç Ty Të Kam" e më pas ka patuar një bashkëpunim me Salo në këngën "Në harresë".

Më datë 25 Janar 2015, Orjola Xhemollari publikon videoklipin "Ne Te Dy". Muzika e këngës u punua nga Joniad Banushi. Videoklipi u prodhua nga kompania SWART.

Në Maj 2015, Orjola Xhemollari merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Veten Genjej".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0