Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Memedheu

Memedhe te dua
memedhe te mbroj
kur nje njeri te urren
une gjithmone e qortoj.

nuk dua te degjoj
asnje fjale urretje
gjithe shqiptaret ku jane
do jene prane teje.

edhe pse e vetme, ndonese pa njeri
une nuk te nderroj as dhe me flori.

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  21

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet