Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Si Ike O Vella

si ike o vella
jeten tende rregullove
se keta dy syte e mi
se si mi verbove

nuk arrij te te shoh
as enderr as realitet
cdo deshire e jotja
tu befte realitet

realitetin me te mire
realitetin me te bukur
kudo qe te shkosh
e gjesh edhe me te lumtur

- poezi nga Ornela Brija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet