Më mbaj mend (për 1 muaj)

Osman Shehu
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  18

Osman Shehu është këngëtar i njohur. Grupi Fontana nga Kaçaniku se bashku me Osman Shehun,Lutfi Shehun,Zekirja Gashin,Naim Koxhen dhe Sadik Sadikun,u formua ne vitin 1976.Inçizimet e paraa ne RTP ishin ne vitin 1981 me kenget Shkembi i kujtimi dhe Me degjo moj me degjo,pas nje viti edhe tri kenge -Lozonjarja ,Pse me i ke pa me thuaj dhe Zgjatma doren,po ne kete vit ky grup u ndalua politikisht dhe kenget dhe Osman shehu me grupin e kishin te ndaluar aktivitetin publik dhe vazhdoi te shpallet kengetar nongrata nga sistemi komunist Titist deri ne ramjen e ketij sistemi antishqiptar.tash vazhdon me ket emer te grupit vetem Osman Shehu dhe ka te edituara dy albume dhe tre albume live se bashku me kengetarin Veli Sahitin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist