TEKSTESHQIP

Pamela Thellipi
Lushnje, Drit' E Mires
Lyrics
(Feat. Mecan Kashari)

Rritet lulja plote me ere
Ne koder ne fushe te gjere
Ndrin qe larg fustani i nuses
I bukur qyteti i Lushnjes

Ne 20 mbajte kongresin
Edhe foshnja buzeqeshi
ktu u shkruajt historia
U rilinde Shqiperia

Refreni:
O vater e ngrohte plote drite
E bukur me gjithe stolite
Me princeshat qe ke rrite
Vace Zel e Margarite

Lushnje dite e miresi
dere hapur mbete ti
eshte kristal e neper mote
besa e mikpritja jote

Lushnje e lare me vese
Je sherbet i myzeqese
Gjithmone plot e ka hambar
Shpirti yt margaritar

O kenge qe nis e spushon
Ta kthen deti si jehone
E merr fusha gjelberon
e merr foshnja dhe e shton
INFO
Më datë 28 Maj 2018, Pamela Thellipi publikon videoklipin "Lushnje, Drit' E Mires", në bashkëpunim me Mecan Kashari.