Më mbaj mend (për 1 muaj)

Persa
  • Vendlindja:
  • Cerrik 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Nentor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Persa është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Persa was only 11 months she moved with her parents in europe so she grew up there. At the age of 4 she started being interested about music. At age of 10 she took a place on a huge music contest and she wins. At age of 13 she started writing songs. She also took part on some tv shows for kids,and at age of 14 she started singin live on some concerts. Then at age of 15 she joined a hip hop group called "Big Family" with them she made a couple songs & then she went solo again. At age of 16 she made her first demo which was produced by her(music & lyrics) called "DONT SAY", the same period she went on a Music School where she stayed for 2 years. At age of 18 when she finished her music school & also high school she started been interesting bout being in music industry, so she got in touch with Flori Mumajesi a well known producer and made her 1st song & videoclip for the song "ANGEL" (the lyrics were written by her) which comes out on the famous music station Supersonic TV on Octomber, 2009, the song "ANGEL" was a hit. So after that she makes a second song called "NUK DEGJON" which comes out on May 2010 produced by another famous producer Adrian Hila & in which she was the song writer again. Persa after of 2 succesful songs with her amazing voice & her pure talent has win a lot of things, she was one of the best new artists.

Persa ishte vetëm 11 muajshe, kur ajo u zhvendos me prindërit e saj në Evropë ku edhe u rrit. Në moshën 4 vjeçare ajo filloi të interesohej për muzikën. Në moshën 10-vjeçare ajo mori vend në një garë të madhe muzikore dhe ajo fitoi. Në moshën 13 vjeçare filloi të shkruante këngë. Ajo gjithashtu mori pjesë në disa shfaqje televizive për fëmijët, dhe në moshën 14 vjeçare filloi të këndojë në disa koncerte. Pastaj në moshën 15 vjeçare ajo u bashkua me një grup hip hop quajtur "Big Family" dhe me ta bëri dy këngë dhe pastaj ajo vazhdoi solo. Në moshën 16-vjeçare ajo bëri demon e saj të parë, e cila u prodhua nga ajo (muzikë dhe tekste) e quajtur "DON'T SAY". Në të njëjtën periudhë ajo shkoi në një shkollë muzike ku qëndroi për 2 vjet. Në moshën 18 vjeçare, kur mbaroi shkollën e muzikes dhe në shkollën e mesme, ajo filloi të aktivizoheshe në industrinë e muzikës, kështu që hyri në kontakt me Flori Mumajesin, një prodhues te njohur dhe bëri këngën dhe videoklipin për këngën "ANGEL" (teksti u shkrua nga ajo) që doli në Supersonic TV.

Në Qershor 2010, Persa merr pjesë në Çelësi Muzikor 4 me këngën "Nuk Degjon", prodhuar nga një tjetër prodhues i famshëm Adrian Hila & në të cilin ajo përsëri ishte shkrimtare e këngëve. Pas 2 këngësh të suksesshme me zërin e saj të mrekullueshëm dhe talentin e saj të pastër ishte një nga artistët më të mirë të rinj.

Më datë 1 Maj 2011, Persa publikon videoklipin "Like Me".

Në Maj 2012, Persa merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Largohu".

Më datë 26 Qershor 2012, Persa publikon videoklipin "Kjo Eshte Vallja Kjo Eshte Kenga".

Më datë 7 Janar 2013, Persa publikon videoklipin "Sevdaja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  lorip  

Komente

1

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Persa »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet