Petrit Geci
Petrit Geci
Petrit Geci
  • Vendlindja:
  • Skenderaj Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Qershor 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Petrit Geci është këngëtar i njohur. Petrit Geci është djaloshi simpatik nga Kosova i cili ka pak kohë që është futur në tregun muzikor shqiptar. Piko ishte emri artistik me të cilin këngëtari u prezantuar për fansat shqipëtar mirpo fal talentit dhe punes së palodhëshme ai tani sapo ka nënshkruar një kontrat me një ndër menagjerat më të fuqishëm në shtetin Gjerman.

Më datë 23 Janar 2017, Piko publikon videoklipin "Bejb".

Më datë 19 Korrik 2017, Piko publikon videoklipin "Alo". Teksti u shkrua nga vetë Piko.

Më datë 24 Nëntor 2018, Petrit publikon videoklipin "Bella" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0