Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Oroskop '92 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Fatin tim un'e degjoja,
Cdo mengjes ne horoskop,
Dhe qiellin lart me kot veshtroja,
Anje yll s'gjeja dot.

Shenja ime ishte lart,
E zhdukur
E erkoja neper nate,
Kish humbur
anje gje nuk kisha
Vec endrra te brishta vajze.

Shpesh un' them me veten time
Jo s'kam fat ne horoskop,
A mos esht faj i nje ditelindje
Nuk e di, mbase po

E shkruar esht' ne yllesi
Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
Dhe e lumtur do t'jem
Ndoshta nje dit' do t'ndizet,
Vall sekretin e kam
Tek zoti i madh ne Yje.

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Koha iken gjithcka
Pse s'ma thua ne sy
Horoskopi yn 92'
Na ra na na na na...

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Edhe pse cdo njeri
Neser valle si do te jete
Nuk esht' me sekret


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 16/09/2011


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0


Pirro Çako - Oroskop '92
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oroskop '92".
3. Video është e këngës "Oroskop '92", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.