Më mbaj mend (për 1 muaj)

Princ1
  • Emri i Vërtetë:
  • Ani Vladi
  • Vendlindja:
  • Lure 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  61
Këndon kryesisht: hip-hop

Princ1 është këngëtar dhe autor këngësh. Princ1 i njohur ndryshe Ani Vladi i lindur ne Lure “Diber” i ditelindjes Qershor 1995. Karrieren e tij muzikore e ka nisur ne vitin 2009 si tekstshkrues deri ne vitin 2014 ku me vone punoi si Kengetar dhe si producent. Tashme eshte nje kantautor dhe kengetar i suksesshem, ku njeh hite si kenga “Mos Hesht “ “Shoku Jem” “Dasem” e me rradhë.

Më datë 6 Mars 2019, Princ1 publikon videoklipin "Shokt E Mi".

Më datë 30 Qershor 2019, Princ1 publikon videoklipin "Big Banda".

Më datë 1 Mars 2020, Marley publikon videoklipin "Ja Kem Dal", në bashkëpunim me Princ1.

Më datë 7 Korrik 2020, Princ1 publikon videoklipin "Per Atdhe Kaj", në bashkëpunim me G4Z1. Teksti i këngës u shkrua nga Princ1. Videoklipi u prodhua nga EGO Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Princ1.

Më datë 7 Shtator 2020, Princ1 publikon videoklipin "Shoku Jem". Videoklipi u prodhua nga EGO Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Princ1.

Më datë 5 Nëntor 2020, Princ1 publikon videoklipin "Dasem", në bashkëpunim me Baba Lin. Teksti i këngës u shkrua nga Princ1 & Baba Li. Produksioni audio u realizua nga Princ1.

Më datë 27 Nëntor 2020, Princ1 publikon videoklipin "Kuq E Z", në bashkëpunim me Baba Lin. Muzika e këngës u punua nga Princ1, ndërsa teksti u shkrua nga Princ1 & Baba Li.

Më datë 25 Janar 2021, Princ1 publikon videoklipin "Shoku Jem 2". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Princ1. Produksioni audio u realizua nga Princ1.

Më datë 20 Mars 2021, Princ1 publikon videoklipin "Ka Da Le". Teksti i këngës u shkrua nga Princ1.

Më datë 15 Maj 2021, Princ1 publikon videoklipin "Pllumat", në bashkëpunim me Rony. Muzika e këngës u punua nga Princ1, ndërsa teksti u shkrua nga Princ1 & Rony Rag. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 5 Qershor 2021, Princ1 publikon videoklipin "Kurre". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Princ1. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 25 Korrik 2021, Princ1 publikon videoklipin "Oki". Teksti i këngës u shkrua nga Princ1, ndërsa orkestrimi u punua nga Alandy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 6 Nëntor 2021, Princ1 publikon videoklipin "Kriminele". Teksti i këngës u shkrua nga Princ1. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 28 Nëntor 2021, Mandy publikon videoklipin "Kuq E Zi", në bashkëpunim me Princ1. Teksti i këngës u shkrua nga Princ1 & Mandy. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 3