Më mbaj mend (për 1 muaj)

Purgatory - Do T'i Lutem Qiellit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

18/03/2007

2007-03-18T17:59:53+00:00Ne dhomen time, I shtrire qendroje
Mendoje per ty, dhe kete kenge e kendoje
Ne Mendjen time, te parafytyroje,
Puthejet e zjarrta i enderoje

do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare
Do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare

Engjujte perreth me qendrojne,
Me flasin me ngushllojne
Qe ta (lidhi jeten?)nga ti nga kjo dashuria pa lumturi
Ne dhimbije i shtrire qendroje, engjujt i ndegjoje
dhe i lutem qiellit per ty, Henes dhe Diellit

do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare
Do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare

Akordet:

Intro: Am, G, D, Am

Am G
Ne dhomen time, I shtrire qendroje
D Am
Mendoje per ty, dhe kete kenge e kendoje
Am G
Ne Mendjen time, te parafytyroje,
D AM
Puthejet e zjarrta i enderoje

Em Bm7 (ose Bm)
do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
D A
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare
Em Bm7
Do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
D A
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare

Am G
Engjujte perreth me qendrojne,Me flasin me ngushllojne
D Am
Qe ta (lidhi jeten?)nga ti nga kjo dashuria pa lumturi
Am G
Ne dhimbije i shtrire qendroje, engjujt i ndegjoje
D Am
dhe i lutem qiellit per ty, Henes dhe Diellit

(Em Bm7 (ose Bm)
do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
D A
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare
Em Bm7
Do t'i lutem qiellit qe te me kthehesh prap
D A
E Henes e Diellit qe te duhemi si me pare


Më Shumë Këngë Nga Purgatory:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet