TEKSTESHQIP

Qamil Elezi
Po Te Pres
Lyrics

a e din cka ka dashnori
pse zemren ajo ma mori
vetem shpresa ime
vujtje dhe vajtime

tani koha po kalon
dhimbjen time e sheron
vetem dhimbje e pikellime
po shoh nena ime

po te pres, deri sa te vdes
ne dritare dite e nate
une i shkreti jam pa fat (ref 2x)

me inat vjen rruges sime
behesh sikur ses me sheh
tuj mendu ti je me tjetrin
i habitur nuk me njeh

tani koha po kalon
dhimbjen time e sheron
vetem vujtje dhe pikellim
une i mjeri jam jetim

po te pres, deri sa te vdes
ne dritare dite e nate
une i shkreti jam pa fat (ref 4x)

DËRGOI: