Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qemal Lleshi - Jeleku Kadife Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jelekun kadife
Vishe për, për mu x2

Ti s’e di zemrën time
I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

I mjeri sa të du
Të du aman për ty
Jam djeg e përvlu

Hajde sy o sy aman aman
Lum lala për ty
Hajde sy o sy aman aman
Qaj lala për ty

Meraku i shkret
Ç'i m’ka zon' x2

Diftohu zemërgjon
Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

Ki mëshirë, dhimsuni
Aman o dhimbsuni
Zemra m’u bo hi

T’i puth vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për ty
Ma jep vetllën o me gjith sy aman
Qaj lala për tyNuk kemi video për këtë këngë.
Qemal Lleshi - Jeleku Kadife
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeleku Kadife".
3. Video është e këngës "Jeleku Kadife", por nuk këndohet nga Qemal Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qemal Lleshi:


Komente 0